Poniedziałek 26.07.2021 
 
Wyszukaj
 
 Aktualności  Oferta i cennik  Narzędzia  Pomoc  O firmie
FAQ: serwery wirtualne
FAQ: konta pocztowe
FAQ: karty kredytowe
FAQ: Antyspam
Słownik terminów
 i zwrotów tech.
Przeszukaj stronę
Pliki
Uprzejmie informujemy, że od dzisiaj to znaczy od 23 stycznia 2003 wprowadziliśmy możliwość wnoszenia opłat za nasze usługi przy pomocy kart kredytowych.
Większość informacji dotyczących tej usługi znajdziecie Państwo w zamieszczonym poniżej FAQ. Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiały się w trakcie testów naszego systemu płatności:

Jak wejść na stronę z płatności kartami kredytowymi?
Żeby zapłacić kartą kredytową należy zalogować się do systemu vadmin (www.cavern.pl/vadmin). Jedną z opcji głównego menu jest "Zapłać za usługę kartą kredytową". Po jej wybraniu, otworzy się okno płatności.

Jak podać za jakie usługi się płaci?
System automatycznie rozliczy serwer wirtualny lub konto, na które użytkownik się zalogował. Dodatkowo w oknie płatności znajduje się pole, w którym można podać numery faktur, za które dokonywana jest płatność. Jeśli pole pozostawi się puste, lub numery nie będą się zgadzały zostaną rozliczone należności najwcześniej wymagalne.

Kto autoryzuje płatność kartą kredytową?
Transakcje są autoryzowane przez PolCard największą polską firmę obsługującą płatności kartami kredytowymi.

Czy numer karty kredytowej jest przechowywany w bazie danych Cavern?
Nie. Numer karty kredytowej wprowadza się na stronach firmy PolCard i tylko ta firma ma dostęp do numeru karty kredytowej. Cavern otrzymuje wyłącznie potwierdzenie dokonania transakcji.

Czy jest możliwość przechwycenia moich danych w trakcie ich przesyłania przez osoby postronne?
Przechwycenie pakietów jest oczywiście możliwe, ale skorzystanie z nich jest nie możliwe. Wszystkie dane przekazywane w systemie vadmin oraz w trakcie autoryzacji kartą kredytową w PolCard są zabezpieczane poprzez ich szyfrowanie.

Czy trudno jest złamać systemy szyfrowania stosowane przy przesyłaniu numeru mojej karty kredytowej?
Wszystkie dane wysyłane w czasie dokonywania płatności są szyfrowane przy pomocy algorytmu stosującego klucz o długości do 128 bitów co daje 340 282 366 920 938 463 463 374 607 431 768 211 456 kombinacji. Do chwili obecnej czyli od ponad 70 lat, jedynym znanym sposobem złamania tego algorytmu jest sprawdzenie kolejnych kluczy. Przy szybkim komputerze w ciągu 1 sekundy można sprawdzić około 1 000 000 kluczy a to oznacza, że czas potrzebny na znalezienie właściwej kombinacji może trwać nawet 10 000 000 000 000 000 000 000 000 lat. Stosując bardzo zaawansowane i bardzo drogie komputery używane przez wojsko czas ten zostanie skrócony do 10 000 000 000 000 000 lat. Karty kredytowe nie miewają takiej daty ważności :).

Co oznacza ikona z zamkniętą kłódką, która pokazuje się w mojej przeglądarce przy dokonywaniu płatności.
Kłódka oznacza, że połączenie ze stroną jest szyfrowane. Klikając na tą ikonę można zobaczyć certyfikat serwera oraz uzyskać informacje o sposobie kodowania.

Co to jest certyfikat serwera i kto go wystawia?
Certyfikat dla serwera jest wystawiany przez firmy zajmujące się uwierzytelnianiem firm. Wystawienie takiego certyfikatu dla strony www.cavern.pl oznacza, że nasza firma została sprawdzona i uznana za wiarygodną.

Kto certyfikuje firmy dające certyfikaty?
Wystawcy certyfikatów to zazwyczaj znane i uznane firmy notowane na giełdach papierów wartościowych lub mające dodatkowo certyfikaty rządowe państw, w których się mieszczą. Certyfikaty wystawiane przez te firmy są uznawane między innymi przez Microsoft i Netscape dzięki czemu przeglądarki uznają strony uwiarygodnione takimi certyfikatami za zaufane.

TuxNet Sp. z o. o.   koresp. ul. Wołoska 82a m. 12,   02-507 Warszawa,
tel +48 608 288 588